Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şişli Dişçi | 0212-288-23-36 | Şişli Nöbetçi Diş Hekimi
Yazar Konu
Yeni Üyegürko34

Avatar

*
Üye Grubu
Bilgiler

Rütbe : Üye Grubu
Durum:
Çevrimdışı
Konu:
Mesaj Sayısı : 24
Rep:
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
Şişli Dişçi | 0212-288-23-36 | Şişli Nöbetçi Diş Hekimi
[Resim: N15bWP.jpg]


Şişli Dişçi - Nöbetçi Acil 24 Saat Açık

Diş sağlığı hakkında
Ağız ve diş hastalıklarının birçoğu vücuttaki bir takım rahatsızlıkların habercisi olabiliyor. Bu sebeple doğru olduğu zannedilen ama aslında doğru olmayan bazı noktaların paylaşılması gerekiyor. Pek çok hastalık gerekli bakımların yapılmaması ve özensizlik sonucu ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte insanlar hatalı uygulamalar ve yöntemlerle aslında tedbir aldıklarını zannederken olumsuz etkilerde oluşabiliyor. Uzmanlar diş ağrısının dahi bazı psikolojik sıkıntılardan kaynaklı olabildiğini ve bu tür sorunların habercisi olduğunu vurguluyorlar.

Ağız sağlığı hakkında yeterince bilinçli olunmamasından kaynaklı ortaya çıkabilen sorunlar sonucunda beslenme, çiğneme, gülme ve konuşma bozuklukları ortaya çıkarak olumsuz yönde etkileri de olabiliyor. Bu yaşanan durumlardan dolayı kişilerde utangaçlık, asosyal olma eğilimi ve bir takım psikolojik sonuçlar oluşabiliyor. Peki, uzman şişli dişçi bilgilendirmelerine göre ağız ve diş sağlığı hakkında doğru olarak bilinen fakat doğru olmayanlar nelerdir?

Ağız ve diş sağlığı hakkında bilinmesi gerekenler

- Sert bir fırçanın dişleri beyazlaştırdığı düşünülür ancak bu düşünce yanlıştır. Çünkü asıl önemli olan fırçalama tekniği ve fırçanın yapısıdır. Sentetik kıl yapısına sahip olan bir fırça kullanılmalıdır.

- Hamilelik esnasında yaşanan diş kayıpları normalmiş gibi görülür fakat bu yanlıştır. Ağız bakımlarının düzenli ve doğru yapılması durumunda böyle bir durum söz konusu olmaz. Cumartesi pazar günü açık dişçi Şişli içinde her zaman bulabilirsiniz.

- Çocukların dişleri iğneyle çekildiğinde bir daha çıkmayacağıyla ilgili bir düşünce vardır. Ancak bu da doğru değildir. Önemli olan nokta hangi dişin çekilme işlemi yapılmıştır, neyle çekilmiş olduğunun önemi olmaz.

- Süt dişlerinin önemli olmadığı düşünülür. Aslında süt dişleri kendilerinden sonra gelecek olan dişler için yer tutan unsurlardır ve bu yüzden önemlidirler.

- Diş taşı temizliğinin her zaman yapılması gereklidir düşüncesi de maalesef doğru değildir. Yapılan temizlik işleminde yüzeyde bulunan ve diş yapısına ait olmayan maddeler yok edilir. Eğer ki kişi bakım yapmaz ise diş taşlarının oluşması her zaman muhtemeldir ve ağız sağlığı bakımından bunların temizliği de yapılmalıdır.

- Çarpık, ayrık ve görüntü bozukluğu olan dişler sadece erken yaşlarda düzeltilebilir düşüncesi de oldukça yanlış olan kavramlardandır. Bu tür sorunlar her yaşta uygulanabilecek doğru yöntemlerle düzeltilebilir. Çünkü tel ile yapılan uygulama her yaştaki kişiye yapılabilir.

- Dişler fırçalanırken diş eti kanamasının sorun olmadığı düşünülür. Aslında bu durum diş etinde oluşan iltihabın en önemli belirtilerindendir. En kısa zamanda da dişçi tarafından kontrol edilmesi gereklidir. İstanbul' da konusunda pek çok uzman dişçi bulunmaktadır. Özellikle merkezi bölgelerden şişli acil diş doktoru seçimi için uygun lokasyonlardandır.

- Ağrıyan dişler için üzerine aspirin konulmasının iyi geldiği söylenir ve bu kesinlikle hatalı bir yöntemdir. Aspirin ağrıyı dindirmemekle birlikte aynı zamanda diş etinde yara oluşmasına da neden olabilir.

- Ağız kokusu herkeste olmaz ve oluşmaz, aksi bir düşünce doğru değildir. Ağız kokusunun oluşma nedenleri; diş eti hastalıkları ve çürükleri, sindirim sistemindeki rahatsızlıklar, bademciklerde oluşan iltihaplanmalar olabilir.

Herkes tarafından hatalı olarak bilinen bu durumlarla ilgili gerek araştırma yapılarak, gerekse uzman şişli nöbetçi dişçi kontrollerini yaptırarak doğru bilgilere ulaşılabilir. İnsanlar zaman ayırarak yaptıkları bakımların aslında zarar verdiğinin farkına varmıyorlar. Bu da istenmeyen sonuçların meydana gelmesi için zemin oluşturuyor. Olması gerektiği şekilde ve düzenli olarak yapılan ağız bakımlarıyla son derece sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak mümkün olabilir. Uzmanlar bu bilinçle hareket edilmesi gerektiğinin her zaman altını çiziyorlar. Eğer ki bilinçli bir şekilde bakımlar yapılırsa hem fiziki hem psikolojik hem de estetik görüntü açısından rahatsız olunacak durumların yaşanmayacağını vurguluyorlar. İşte bu sebeple evde ağız bakımlarının yapılması gerekli olmakla birlikte aynı zamanda düzenli olarak uzman bir dişçi kontrolünden geçmek erken teşhis için oldukça yararlı oluyor.

Kaynak: http://www.eniyident.com/sisli-disci.htm
12.06.2017 13:32
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sarıyer Dişçi | 0212-288 23 24 | Sarıyer Nöbetçi Dişçi gürko34 0 13 14.06.2017 21:04
Son Yorum: gürko34
  Üsküdar Dişçi | 0216 313 65 66 |Üsküdar Nöbetçi Diş Hekimi gürko34 0 13 12.06.2017 01:19
Son Yorum: gürko34

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Papatyam.Net Forum Dünyası | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi