Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hamile Kalamama
Yazar Konu
Site KurucusuAyaZ

Avatar

******
Admin Grubu
Bilgiler

Rütbe : Admin Grubu
Durum:
Çevrimdışı
Konu:
Mesaj Sayısı : 141
Rep:
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
Hamile Kalamama
Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanır kimlere uygulanmaz?

Kısırlık bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekir. Kısırlık sorununu adayların gözlerinde çok fazla büyütmemesi, bu sorunu diğer hastalıklardan ayırt etmemesi ve tedavi yöntemlerine odaklanması gerekir. Bu yaklaşım tedaviyi kolaylaştırarak başarı şansını artırır.

Kısırlık bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekir. Kısırlık sorununu adayların gözlerinde çok fazla büyütmemesi, bu sorunu diğer hastalıklardan ayırt etmemesi ve tedavi yöntemlerine odaklanması gerekir. Bu yaklaşım tedaviyi kolaylaştırarak başarı şansını artırır.
Ankara Centrum Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr. Recai Pabuccu tüp bebek tedaivisi hakkında bilgiler verdi.
Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanır?

Tüpleri kapalı olan ya da enfeksiyon, dış gebelik sonucu tüpleri alınmış olan adaylar, bebek sahibi olmak için tüp bebeğe en uygun adaylardır.
Tüpleri açık ancak karın bölgesine cerrahi müdahale yapılmış, endemetriozis ve enfeksiyona bağlı karın içi yapışıklıklar dolayısıyla tüpler ve yumurtalar arasında işlev bozukluğu meydana gelmiş adaylar da tüp bebek tedavisi için uygun hastalardır.

Endometrioma, yumurtalık kisti ve kanseri gibi sorunlar dolayısı ile yumurtalık fonksiyonlarını azaltabilen operasyonlar yaşamış hastalar,
Polikistik over sendromundan muzdarip olanlar,
Yumurta kalitesi ve sayısı ileri yaşlara bağlı olarak azalan hastalar da tüp bebek tedavisi için uygun hastalardır.
Sebebi açıklanamayan kısırlık durumlarında ilk olarak aşılama yöntemine gidilir. Bu yöntemden cevap alınamaz ise tüp bebek tedavisine geçilir.
Adayların cinsel ilişkide bulunmasını engelleyen vaginimus ve boşalma ile ilgili sorunlarda da tüp bebek tedavisi uygulanır.
Semen analizi neticesinde hiç spermi bulunamayan (azospermi) erkek hastaların testislerinden cerrahi müdahaleler ile sperm alınır ve tüp bebek tedavisine başlanır.
Testis tümörü dolayısıyla operasyon geçirmiş erkeklere ve kanser sebebi ile kemoterapi ve radyoterapi almış erkeklere, kanser hastalıkları ile ilgili operasyon ve tedavilerin doğurganlık yetisi üzerinde olumsuz etki yapabileceği tedavi başlamadan önce söylenmeli, ileride tüp bebek tedavisinde kullanılmak üzere spermlerin dondurulup saklanabileceği açıklanmalıdır.
Ayrıca erkek hastalarda ergenlik ve erişkin döneminde yaşanmış kabakulak ve ateşli hastalıklara bağlı olan sperm üretimindeki bozukluklar sebebi ile de tüp bebek tedavisine başlanabilir.
İnmemiş testis gibi sorunlarda da cerrahi müdahalaler ile sperm sağlanabilir ve tüp bebek tedavisi denenir.
Doğumsal olarak sperm kanallarında bozukluk olan ya da iltihaplı hastalıkları yüzünden ve ameliyatlara bağlı olarak gelişen sperm kanalları kapanan erkeklerde testisten enjektör ile sperm alınarak tüp bebek tedavisi denenir.
Diğer üreme yöntemlerine cevap vermeyen kişilerde de tüp bebek tedavisi uygulanır.
Bağışıklık sistemi ile ilgili sorunları olan hastalara da tüp bebek tedavisi uygulanabilir.
Genetik problemlerle karşı karşıya olan adaylara da tüp bebek uygulanabilir.
Tüp bebek tedavisi kimlerde uygulanmaz?

Testislerinde hiç sperm olmayan, yumurtalıklardan elde edilen parçada sperm tespit edilemeyen erkeklerde,
Yumurtlama fonksiyonu işlevini kaybetmiş, menopoza girmiş ve cerrahi operasyonlar sonucu rahmi alınmış kadınlarda tüp bebek tedavilerini uygulamak mümkün değildir.
Ayrıca; anne adayı genç olsa da olmasa da hormon değerlerinin bozuk olması durumunda tüp bebek ile hamilelik sağlanması düşük bir ihtimaldir. Bu yüzden tüp bebek tedavisine başlanmaması daha uygundur.
Tüp bebek tedavisinde hormon ve yaş sınırlaması yoksa da tedavinin uygulanıp uygulanmayacağına uzman karar verir.

Kaynak: http://www.centrumtupbebek.com

Saygıda Kusur Etmem Saygı Bana Kusur Sana Aittir.
13.04.2017 20:44
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Papatyam.Net Forum Dünyası | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi